WYJŚCIE DO TEATRU

9 stycznia uczniom klas IV i VI zorganizowano wyjazd do MCK w Leżajsku na spektakle teatralne Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

Przedstawienie teatralne pt. „Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu” było kierowane do uczniów klas IV. Aktorzy zabrali uczniów w barwną, ekscytującą i humorystyczną przygodę, która może się wydarzyć w każdy zwyczajny, szkolny dzień.

W zabawnych perypetiach bohaterów uczniowie bez trudu mogli dojrzeć swoje własne przygody, doświadczenia i problemy z jakimi przychodzi im się zmierzyć każdego dnia. Tak jak Mikołajek, mogli doszukać się odpowiedzi na e same pytania. Gdzie przebiega granica między dzieciństwem a dorosłością? Co oznacza odpowiedzialność? Czy warto obrażać się na całe życie? Czy szkoła jest komukolwiek potrzebna? Jaką ma wartość prawdziwa przyjaźń?

Uczniowie klas VI oglądali wzruszającą opowiesć teatralną pt. „Kamienie na szaniec”, w której lekcja historii przeplatała się z opowieścią o miłości, patriotyzm z humorem, a klęska przekształca się w nadzieję zwycięstwa. Główni bohaterowie: Alek Rudy i Zoska to absolwenci prestiżowego gimnazjum S. Batorego, aktywni harcerze i cenieni sportowcy, którzy w rzeczywistości innej jak wojenna, tworzyliby elitę intelektualną kraju.

Niezłomność, lojalność i koleżeństwo, ale też i męstwo, odwaga w obliczu wroga i hart ducha to cechy, które i dzisiaj powinny stanowić wzór do naśladowania dla dzisiejszej młodzieży, która nierzadko zapomina o tym, co najważniejsze, o wartościach za które ich rówieśnicy ponad osiemdziesiąt lat temu walczyli i często „oddawali” swe Zycie.

 

Organizatorem obu wyjazdów była pani mgr Anna Czapla.