Obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Giedlarowej

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie z okazji Dnia Ziemi przeprowadzonym w dwóch grupach wiekowych.

W pierwszej grupie wiekowej klasy I-III zajęły się problemem wypalania traw, przedstawiając różne zwierzęta i rośliny ekosystemu łąkowego narażone na śmierć w ogniu. Nasi najmłodsi uczniowie wspaniale wywiązali się z powierzonego zadania.

W drugiej grupie wiekowej klasy IV-VIII pracowały pod hasłem ,,Z ENERGIĄ ZMIEŃMY ŹRÓDŁA’’ , promując odnawialne źródła energii i efektywność energetyczną w codziennym otoczeniu.

Klasy IV skupiły się na procesie segregowania śmieci, klasy V opisywały energię wiatru, klasy VI ­ słońca, klasa VII awody, VII bgeotermalną, zaś klasy VIII zajęły się efektywnym wykorzystaniem energii w swoich domach.

Z energią zmieńmy źródła Ernest Niemiec 8a

Patrycja Niemczyk 8b

Nataniel Różycki 5b

NATALIA STOCHNIAŁ VI b – ENERGIA SŁOŃCA

Energia Wody Zuzanna Śliwa 7a

Energia wodna Julia Wójcik kl.VIIa

Energia wiatru Franciszek Styczyński 5b

Energia Wiatrowa Alan Trojan 5a

Energia słoneczna Nataniel Mędrek-Michałów Kl VIB

Energia geotermalna Kacper Smolarski 7b

Dzień Ziemi Adam Rębacz 8A

Aleksandra Mędrek Va

Agata Jaskierska 8b

Dzień Ziemi Julia Sidor kl. 7b

Energia słońca projekt Aleksandra Krówka

 

Wszyscy uczniowie włożyli dużo wysiłku w swoje prace, poniżej prezentujemy najciekawsze z nich:

Organizatorzy:

Dyrektor Szkoły Lidia Stępniowska oraz nauczyciele przedmiotów przyrodniczych: Dorota Różycka, Grażyna Szewczyk, Barbara Kupras, Lucyna Łuszczak

  • Alicja Pęcak kl 1b

  • Anna Karpisk 3b

  • Amelka Wójcik 2b

  • Amelia Chamiec 1a

  • Bartosz Ozóg 3b

  • Antoś Styczyński 3a

  • Bartosz Dąbek kl 1b

  • Damian Bąk kl.1a

  • Burek Damian 2a

  • Boczkowska Emilia 2a

  • Daria Karczmarczyk kl.1a

  • Dawid Fus 2b

  • Dec Jakub kl1a

  • Emilia Nicpoń kl.1a

  • Filip Majewski 1b

  • Filip Potejko klasa 2b

  • Gabriel Kula 1b

  • Gabrysia Majcher 2b

  • HUBERT Wojcik 3b

  • Jadwiga Korzystko 2b

  • Jakub Różycki 3a

  • Jan Baj 3b

  • Julia Klimek 3b

  • Kacper Bochenek 2a

  • Kacper Homel 2b

  • Kacper Kolis 3a

  • Karolina Heliniak kl.1a

  • Katarzyna Stopyra 3A

  • Krystian Skoczylas 3a

  • Laura Kida 1a

  • Klementyna Zając 2a

  • Lena Kuczek 2b

  • Maja Mędrek kl 1b

  • Lena Zwierzchowska kl.1a

  • Maja Peryga kl 1b

  • Michasia Burek 3b

  • Martyna Kupras 2b

  • Mikołaj Kolis 3a

  • Oliwia Magiera 1b

  • Oktawian Mieleszko kl. 1A

  • Nikola Piechowska kl.1a

  • Pelc Jakub 2a

  • Oliwier Lewandowski 2b

  • Patryk Iwanicki kl 1b

  • Oskar Staroń 2b

  • Szymon Lewandowski 2b

  • Piotr Mędrek 3a

  • Wiktoria Płoszaj 3b

  • Szymon Dąbek 2b

  • Wojciech Rup 2b

  • Zuzanna Przyszlak kl. 1A

  • Ania Heliniak klasa 4a

  • Adrian Sarzyński 4a

  • Damian Baj 4a

  • Ania Paul - kl. IVa

  • Jakub Dąbek 4b

  • KACPER LESZCZAK KLASA IV A

  • Jolanta Mędrek 4b

  • Kacper Mędrek kl. IV a

  • Maciej Rup 4b

  • Michał Czapla kl.4a

  • Ola Bugaj IVa

  • OLIWIA BRZUZAN 4 b

  • Wiktoria Gondek IVa

  • Oliwier Niemczyk 4a