Niebezpieczna gra „Niebieski wieloryb”

Szanowni Państwo!

W związku z pojawiąjącymi się informacjami  na temat gry komputerowej „Niebieski wieloryb” zwracamy się do Państwa – wszystkich Rodziców uczniów naszej szkoły  z komunikatem  związanym z poważnymi zagrożeniami życia i zdrowia użytkowników gry.

Na czym polega gra?

Przez 50 dni uczestnicy gry „ Niebieski wieloryb”  muszą wykonywać zadania tzw. challenge zlecone przez osobę prowadzącą (np. samookaleczenie, oglądanie horrorów, myślenie o rzeczach zabronionych dla dzieci). Codziennie do wykonania jest jedno z zadań. Manipulator (nazywany w grze „opiekunem”) w końcu zaleca samobójstwo. W Rosji, skąd trend przyszedł do Polski, doszło już do samobójstw młodych ludzi.  Przypadkami poważnych samookaleczeń i prób samobójczych  zajęła się prokuratura z województwie zachodniopomorskim W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z prośbą o szczególną czujność i kontrolę treści i gier użytkowanych przez Państwa dzieci.

W przypadku jakichkolwiek przypuszczeń o użytkowaniu gry przez naszych uczniów prosimy o natychmiastowy kontakt z policją lub zgłoszenie przypadku do szkoły, która ma obowiązek poinformowania policji.

Szanowni Państwo – zjednoczmy siły w obronie życia i zdrowia naszych dzieci.

Z poważaniem

Lidia Stępniowska

Dyrektor Zespołu Szkół w Giedlarowej