SPOTKANIE Z PISARZEM 21.04.2016

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich -23.04.-  był znakomitą okazją, aby zorganizować spotkanie autorskie ze znanym pisarzem – Wiesławem Drabikiem – ilustratorem i autorem ponad stu osiemdziesięciu krótkich, rymowanych bajeczek dla najmłodszych.


    Spotkanie uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Giedlarowej z Wiesławem Drabikiem odbyło się 21 kwietnia 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Giedlarowej, dzięki współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Giedlarowej z Biblioteką Szkolną. Znany autor opowiadał dzieciom jak powstają książeczki, kto wykonuje ilustracje, jaka jest ich droga do rąk czytelników oraz w jaki sposób rozpoczęła się jego przygoda z pisarstwem.
Dzieci odpowiadały na zagadki, recytowały wspólnie z autorem niektóre jego bajki, wymyślały rymy. Za aktywne uczestnictwo nagradzane były kolorowymi naklejkami i zakładkami. Jeden z uczestników – Krystian, uczeń klasy IIIb – wykazał się najlepszą znajomością bajek autora i otrzymał pamiątkową książeczkę z dedykacją. Było gwarno i wesoło, dzieci „rwały się” do odpowiedzi. Na zakończenie spotkania można było zakupić książeczki autora z dedykacją i autografem gościa. Chętnych nie brakowało.
      Spotkanie z twórcą wesołych i pouczających bajeczek dla dzieci – Wiesławem Drabikiem – na pewno długo pozostanie w pamięci uczestników i zachęci do czytania jego utworów naszych małych czytelników!

Biblioteka zaprasza!