„Książka to dopiero początek…” czyli MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2016

„Książka to dopiero początek…– pod takim hasłem świętowaliśmy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, który ustanowiony został przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Tradycja tego święta sięga już 17 lat i ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Jak co roku uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum włączyli się w obchody tego święta.

Jak świętowaliśmy?

W każdy poniedziałek października odbywał się konkurs ph. „Poczet bibliotekarzy dawnych i współczesnych”. Uczniowie biorący w nim udział mieli za zadanie odgadnąć imię i nazwisko postaci, określić wiek, w którym żyli.

We wtorki – konkurs czytelniczy z krzyżówką: „Bohaterowie naszych książek”.

W środy – „Korowód bajkowych postaci” oraz „Szkolna lista bestsellerów książkowych”.

W czwartki – konkurs „Czy znasz swoją bibliotekę?”, a w pozostałe dni miesiąca można było uczestniczyć w akcji „Podaruj książkę bibliotece!”.

Ponadto stworzony został ranking najlepiej czytających klas, a w dniach od 10-21 października 2016 r. kiermasz książek i materiałów edukacyjnych dla uczniów i nauczycieli. Biblioteka szkolna zaprosiła również uczniów do udziału w konkursie fotograficznym ph.: „Przyłapani na czytaniu”.

Na uczestników konkursów i czytelników czekały liczne nagrody: bilety do kina, książki, zakładki, słodycze i inne atrakcje.

Cieszymy się bardzo, że tak wielu uczniów wzięło czynny udział w obchodach tegorocznego Święta Bibliotek Szkolnych.

Zapraszamy już za rok!