Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne – czytaj im bajki.

„Jeśli  chcesz, aby  Twoje  dzieci  były  inteligentne – czytaj  im  bajki.
Jeśli  chcesz, aby  były  bardziej  inteligentne – czytaj  im  więcej  bajek”.

Albert Einstein

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Giedlarowej im. Orła Białego wzięli udział w II edycji konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”,  którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Pasję do czytania trzeba bowiem zaszczepiać już od najmłodszych lat, ponieważ pełni ono ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wsparła inicjatywę na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców, przekazując do szkół bezpłatne zestawy książek oraz pakiety materiałów informacyjnych i motywacyjnych. Nasi uczniowie z klas I-III wraz z wychowawcami przystąpili do udziału w tym konkursie.  Zadaniem każdej klasy było stworzenie dekoracji prezentującej siłę dziecięcej wyobraźni. Dekoracje – Magiczne Drzewa Słodziaków – zostały wykonane z materiałów użytych wtórnie i nawiązują do przygód Gangu Słodziaków. Uczniowie z entuzjazmem przynosili  różne materiały, pracowali chętnie i z wielkim zaangażowaniem. Na pytanie nauczyciela- Dlaczego jest to „magiczne drzewo”? – jedna z uczennic odpowiedziała : „ Jest to serce lasu, do którego przychodzą wszystkie zwierzęta”.
Dodatkowo, od 28 października do 14 listopada 2019r., zorganizowane zostały zajęcia czytelnicze w ramach  „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” z udziałem wychowawców i  uczniów tych klas oraz zaproszonych gości – pani dyrektor Marty Panek, pielęgniarki szkolnej i bibliotekarza. Podczas wspólnego czytania jednej z wielu przygód uroczego, zabawnego Gangu Słodziaków pt.: „Tajemnicza kieszeń zajęczycy Zuzi”,  dzieci  mogły bliżej zapoznać się z zawodem pielęgniarki oraz pojęciami pomocy i opieki. Uczniowie przynieśli do szkoły w dniu wydarzenia czytelniczego swoje ulubione „Słodziaki” – było dużo śmiechu, a zabawy z pluszakami  trwały również na przerwach.
Bardzo serdecznie dziękuję  gościom specjalnym, którzy postanowili przyłączyć się i wspólnie tego dnia promować głośne czytanie, a wszystkim uczestnikom konkursu powodzenia !